Ogled prispevka

Turnir Lars & Sven - Ljubljana

Torek, 13. marec 2018 10:37:52 - Šah v Sloveniji

Velik šahovski turnir Lars&Sven Ljubljana open je uspešno za nami. Turnir je več kot uspel, udeležilo se ga je 178 mladih šahistk in šahistov (ter 16 spremljevalcev). Turnir je bil dobrodelno naravnan. Izkupiček prijavnin je namenjen Zavetišču za zapuščene živali Ljubljana. Častni pokrovitelj turnirja je bil predsednik države Borut Pahor, ki je tudi otvoril turnir s prvo potezo. Turnir se je odvil v športni dvorani osnovne šole Kašelj v Ljubljani - so zapisali na Facebooku ŠK Komenda - Ljubljana.

Turnirja se je udeležilo - igralo 178 tekmovalcev in 16 spremljevalcev. Na turnirju je nastopilo tudi lepo število mladih igralcev iz tujine. Na A turnirju je zmagal Jan Šubelj - ŠK Žalec, zmagovalec turnirja najmlajših pa je Gašper Drevenšek - ŽŠK Maribor. Na turnirju spremljevalcev je zmagal FM Trussevich Sergey - turnirja se je udeležilo 16 spremljevalcev.

Rezultate turnirja najdete na klubski spletni strani, vse fotografije pa na Galerija fotografij....

Vidne uvrstitve mladih mariborskih šahistov: zmagovalec turnirja najmlajših do 10 let izmed 102 tekmovalcev je Gašper Drevenšek - ŽŠK Maribor. Med dekleti do 14 let je Doroteja Drevenšek osvojila 3. mesto izmed 76 tekmovalcev. Med dekleti do 9. let je Lina Javornik osvojila 2. mesto.

Še nekaj uvrstitev mladih "železničarjev" - mladinci: 14. Bratkovič Jakob, 24. Juvan Jaka, 32. Menciger Kocbek Nino, 33. Drevenšek Doroteja, 36. Javornik Nik, 46. Varga Tomaž. Najmlajši: 1. Gašper Drevenšek, 12. Čurič Enej, 36. Javornik Lina, 67. Heric Meta. Zelo lep in krasno organiziran turnir s številnimi nagradami sponzorjev za igralce in tudi spremljevalce! Foto: Miran Drevenšek.