Ogled prispevka

Graz Open 2018

Četrtek, 01. marec 2018 13:51:12 - Svet in šah

V petek, 23. februarja se je končal tradicionalni šahovski festival v Gradcu - Graz Open 2018 v standardnem šahu. Veliki zmagovalec je turški velemojster Muhammed Batuhan Dastan, ki je bil pred začetkom postavljen na osmo mesto.

Slovenski šahisti so odigrali pomembno vlogo. Na A-turnirju je Matej Šebenik osvojil izvrstno 2. mesto, Žan Tomazini odlično 6. mesto. Laura Unuk je osvojila 5,5 točke, Janez Barle in Andraž Šuta pa po pol točke manj. S štajerskega konca se je turnirja tradicionalno udeležil MK Darko Špelec in je s tremi točkami zasedel 112. mesto od 135 nastopajočih.

Rezultati na Chess Results

Ob turnirju je potekal dvoboj Markus Ragger - trenutno najboljši avstrijski šahist z najvijim ratingom (2703) in Liviu Dieter Nisipeanu - nemški prvak za leto 2017, ki sta remizirala po šesti partiji. Končni izid dvoboja je 3:3.

Ocena:   Ogledov: 488  Dodal:Urednik