Ogled prispevka

23. HIT OPEN 2018

Petek, 02. februar 2018 11:29:36 - Šah v Sloveniji

Zaključil se je tradicionalni šahovski spektakel v Novi Gorici - HIT OPEN 2018, ki se je odvijal od 26.01. do 2.2.2018. Razplet srečanj zadnjega kroga HIT open turnirja na prvih šahovnicah A skupine je bil borben do zadnjih potez. Po remiju vodilnega ukrajinskega velemojstra Sumetsa sta slovenska velemojstra Škoberne in Šebenik igrala borbeno partijo, v kateri je zmagal Škoberne, ki se je na vrhu turnirske tabele izenačil s Sumetsem, vendar je po dodatnih kriterijih velemojster Jure Škoberne postal zmagovalec 23. HIT open Nova Gorica – mednarodnega šahovskega turnirja 84 posameznikov iz 9 držav.

Zmaga za 31-letnega tolminskega velemojstra Jureta Škoberneta je nov uspeh kariere, saj je bil zmagovalec HIT -ovega turnirja že leta 2011, lani pa je delil prvo mesto in bil tudi članski državni prvak.
S 5. mestom je presenetil FIDE mojster Daniel Beletič iz Ilirske Bistrice, ki je bil tudi drugi najbolje uvrščeni slovenski šahist na turnirju.

Najboljša šahistka na turnirju je bila mlada FIDE mojstrica Ivana Hreščak iz Postojne , ki je s 6 točkami osvojila 14.mesto. Mateja Uršič (Tolmin) je bila s 5 točkami na 34. mestu.

V B skupini 43 šahistov in šahistk je z deveto zaporedno zmago prepričljivo slavil italijanski šahist Giovani Rigatti, ki je imel med mladimi slovenskimi šahisti dobre in nadarjene nasprotnike, med katerimi sta izstopala na drugem in tretjem mestu Marcus Zlatanovič (Posočje Tolmin ) in Anika Gregorič (Nova Gorica) oba s 7 točkami.

Po zaslugi prizadevnih šahovskih organizatorjev iz Nove Gorice in njihovih pokroviteljev je tradicionalna mednarodna šahovska prireditev ob 23- letnem jubileju lepo uspela in prispevala k prepoznavnosti šahovske igre med mladimi in ostalimi ljubitelji igre na črno – belih poljih. Povzeto po - primorskival.si