Ogled prispevka

GT Novoletni turnir 2018

Nedelja, 07. januar 2018 12:55:45 - Novice

V soboto, 6.1.2018 je v Gostilni Tabor Maribor potekal "Novoletni turnir GT 2018". Hitropoteznega turnirja se je udeležilo 47 tekmovalcev - pretežno s širšega mariborskega področja. Turnir naj bi bil nadomestilo za "Tradicionalni novovoletni turnir", ki ga je vsako leto priredil ŠK Malečnik.

Po odigranih 14 kolih - zanimivo brez "prijateljskih remijev" si je 1. mesto z 11,5 točkami priboril MK Fjodor Žugaj - ŠK Branik, na drugem mestu mu je sledil varaždinčan MK Ratko Novak, z istim številom točk se je na 3. mesto uvrstil Dušan Vukmirović - ŠD Fram, na 4. mestu je v presenečenje zasedla sedemnajstletna krčanka Ana Urbanč - iz ŠK Triglav Krško - ki je bila tudi najboljša šahistka in mladinka, peto mesto je pripadlo Vladimirju Kodriču iz Kopra. Prvi trije so prejeli pokale, ostali najboljši po starostnih katergorijah pa medalje, vsak udeleženec turnirja je prejel simbolično praktično nagrado.

Na turnirju smo pogrešali več mladih šahistov - Dorotejo, Nika, Aleksa, Gregorja in še koga, ki uspešno tekmujejo na ŠKL in tudi mednarodnih turnirjih v tujini- čitaj pri sosedih.