Ogled prispevka

Split open 2017

Torek, 22. avgust 2017 10:51:05 - Svet in šah



V nedeljo, 20. avgusta se je pričel tradicionalni splitski open, ki bo trajal od 20. do 27. avgusta 2017. Turnir organizira Šahovski klub Brda Split. Na seznamu je 157 igralcev in igralk iz sedemnajstih držav, med njimi so štirje z najvišjim naslovom. Največ tekmovalcev (88) jih je domačinov. Nastopa 40 tituliranih šahistov od tega trije velemojstri. Prvi nosilec je domači velemojster Saša Martinović. Nastopa dvanajst slovenskih igralcev in igralk. Igrali bodo 9 kol po švicarskem sistemu z igralnim časom 90 minut z dodatkom 30 sekund za potezo.

Slovenijo zastopa dvanajst tekmovalcev - FM Denis Gjuran, FM Mitja Piškur, wGM Ana Srebrenič in drugi. S štajerskega konca na turnirju nastopa celotna ekipa Drevenšek - ata Miran in mladi šahovski junaki Doroteja, Gašper in Nuša.

RAZPORED IGRANJA:
1.kolo: 20.08. 18:00
2.kolo: 21.08. 10:00
3.kolo: 21.08. 18:00
4.kolo: 22.08. 18:00
5.kolo: 23.08. 18:00
6.kolo: 24.08. 18:00
7.kolo: 25.08. 18:00
8.kolo: 26.08. 18:00
9.kolo: 27.08. 10:00

Utrinki s turnirja...

Prav do zaključka partije je bila Ana Srebrenič izenačena z Antejem Šaričem. Prednost odlično pozicioniranega konja napram lovcu je prinesla zmago velemojstru iz Hrvaške.

Počutimo se odlično, organizacija turnirja je na solidni ravni. Hotelske cene zelo ugodne. Kavica z mlekom 10 kun, veliko pivo 15 kun. Osrednji del hotela obnovljen, ostali deli hotela in neposredna okolica v precej klavrnem stanju... a nas to ne moti. Kopamo se v bistrem morju in iščemo pravo formo, ki nas bo krasila v drugi polovici turnirja...

Organizator načrtuje tudi hitropotezni turnir s tempom 3+2, ki bo v petek, 25.8.17 in se ga namerava udeležiti predstavnik ŽŠK Maribor, FM Peter Kokol, ki je s svojim obiskom v Splitu že razveselil svoja učenca Dorotejo in Gašperja. In kljub trenerjevemu dopustu brez analiz partij ni šlo. Juhej.

Lep pozdrav, Miran Drevenšek


Nuša in Doroteja Drevenšek v 4. kolu ter dva izmed najmlajših udeležencev turnirja Gašper Drevenšek in Louis Pellay predstavnik Francije od nedavnega živeč v Splitu. Zmagala sta Doroteja in Gašper.

Zelo zanimiv je bil tudi "1st Spontaneous blitz" - hitropotezni turnir, ki se je odvil 26.8.17 na istem prizorišču hotela Zagreb v Splitu s tempom 3+2 ki ga je pred drugouvrščenim in edinim sodelujočim slovencem FM Petrom Kokolom dobil hrvaški FM Marko Sokać. Bila sta praktično premočna konkurenca ostalim sodelujočim, saj so trije zasledovalci dosegli le po 7.5 točk. To so bili Ruff Maximilin iz Nemčije, Ivan Bender in Ivica Armanda - oba iz Hrvaške.

Končni rezultsti turnirja
Mj.SNo-ImeFEDRtgBod. TB1 TB2 TB3 rtg+/-
11FMSokac MarkoCRO235210.5727874.549
27FMKokol PeterSLO22379.5727762.7559.6
36FMRuff MaximilianGER22397.571.576.5476.8
48FMBender IvanCRO21517.5697342.7531
52IMArmanda IvicaCRO23157.5687243.5-18.6
64FMBurdalev KirillCZE228677277.543.75-13.6
712-Saric LukaCRO2106769.573.543.7531.4
83-Olic BrankoCRO2288766.571.542.5-21.6
916-Michalski FilipPOL2043756.560.5333.4
1013-Tomas AnteCRO21036.5747739.7537.8

Zanimiv dvoboj dveh slovenk je 26.8.2017 v predzadnjem 8. kolu "Split open" več sreče namenil zmago Petri Kejžar v, ki je premagala slovensko velemojstrico Ano Srebrnič. Zanimiva sta bila tudi dvoboja dveh hrvaških velemostrov, ki sta se za zmago morala zelo potruditi. Od slovencev je za najvišja mesta v igri ostal FM Mitja Piškur s 6 točkami in 11. mestom pred zadnjim 9. kolom. Lep pozdrav iz Splita pred zadnjim standardnim kolom, ki se odvija v nedeljo, 27.8.17.

Rezultati na ChessResults.com


Ocena:   Ogledov: 464  Dodal:Urednik

  5 najvišja ocena!

Vaša mnenja:

 Trenutno ni dodanih mnenj!

Dodaj mnenje:

Vzdevek: E_mail:
Mnenje:
*Vsa polja so obvezna!

Vse obiskovalce naprošamo, da ob pisanju sporočil in mnenj upoštevajo pravila lepega vedenja! Za neprimerno vsebino poslanih sporočil lastnik spletnega mesta ne odgovarja, takšna sporočila bomo brisali!