Ogled prispevka

Blitz Open Graz 2017

Ponedeljek, 14. avgust 2017 14:23:23 - Mariborski šah

V sosednjem Grazu poteka šahovska prireditev - Šahovsko poletje - Graz. V času od 11.08. do 15.08.2017 se bo zvrstilo nekaj zanimivih turnirjev. Ob 90. letnici ustanovitve Deželne šahovske zveze Štajerske so organizirali v petek, 11. avgusta hitropotezni turnir - švicarski sistem igranja 13 rund z igralnim časom 3 min + 2 sek. Turnirja se je udeležilo 117 tekmovalcev iz desetih šahovskih federacij z močno zasedbo - desetih velemojstrov in šestnajstih mednarodnih mojstrov. Na turnirju smo lahko srečali tudi nekaj znanih mariborskih šahovskih imen - FM Jernej Buzeti, FM Peter Kokol, wIM Karmen Mar in MK Urban Čretnik - vsi iz ŽŠK Maribor.

Po odigranih 13. kolih je zmago slavil nemški velemojster Rainer Buhmann, na drugo mesto se je uvrstil s 0,5 točke zaostanka GM Nikola Sedlak iz Srbije, tretje mesto je z istim številom točk pripadlo slovenskemu velemojstru Juretu Škobrnetu - državnemu prvaku za leto 2017.

Mariborčani so se uvrstili kot sledi - 30. mesto FM Jernej Buzeti, na 40. mesto FM Peter Kokol, na 60. mesto Urban Čretnik in na 72. mesto wIM Karmen Mar kot tretja najboljša ženska tekmovalka.

Blitz Open Graz 2017
Rk.SNo-NameFEDRtgIRtgNPts. TB1 TB2 TB3 Rprtg+/-
16GMBuhmann RainerGER2590258710.597.511490.25273549.4
23GMSedlak NikolaSRB264225261095.5111.583.7526439.4
311GMSkoberne JureSLO25042544109210982262747.8
47GMKozul ZdenkoCRO255625689.596112.578.5265137.2
55GMMladen PalacCRO261809.594.511278.7525821.6
610IMSchreiner PeterAUT250824609.58810572.5258231
71GMRagger MarkusAUT2693263699511376.252549-28.2
88GMKrivoborodov EgorRUS2543099411070.2525339
914IMRogulj BrankoCRO2480099010667.75252928.6
1018IMFreitag ManfredAUT23990988.5104.568.5248435.8
114GMJovanovic ZoranCRO2639250198810468.252518-15
1216IMDiermair AndreasAUT24282431985.5100.564244416.6
139IMZorko JureSLO254009839967.252388-28
1412IMFröwis GeorgAUT250124178.59210865.25251315
1532FMHiermann DietmarAUT228422258.583.59658.75239342.6

Rezultati turnirja ChessResults.com


Ocena:   Ogledov: 142  Dodal:Urednik

  5 najvišja ocena!

Vaša mnenja:

 Trenutno ni dodanih mnenj!

Dodaj mnenje:

Vzdevek: E_mail:
Mnenje:
*Vsa polja so obvezna!

Vse obiskovalce naprošamo, da ob pisanju sporočil in mnenj upoštevajo pravila lepega vedenja! Za neprimerno vsebino poslanih sporočil lastnik spletnega mesta ne odgovarja, takšna sporočila bomo brisali!