Ogled prispevka

21. tradicionalni šahovski turnir OZSČ

Petek, 02. junij 2017 14:10:41 - Mariborski šah

V četrtek, 1. jujija je bil v orgamizaciji OZSČ - enota Malečnik in ŠK Malečnik organiziran že 21. tradicionalni šahovski turnir - "Malečnik 2017". Turnirja se je udeležilo 25 tekmovalcev - članov ali pridruženih članov Območnega združenja slovenskih častnikov - Maribor - "Območno združenje slovenskih častnikov in podčastnikov Maribor je prostovoljna, nepolitična, strokovna in domoljubna organizacija – društvo, ki se povezuje v Zvezo slovenskih častnikov republike Slovenije in ima status društva, ki deluje v javnem interesu na področju obrambe".

Tekmovanje je bilo izvedeno kot ekipno in individualno po švicarskem sistemu. Odigrali so sedem kol z igralnim časom 10 min za igralca. Za ekipni rezultat so štele točke treh najboljših igralcev v ekipi.

Tekmovanja se je udeležilo sedem ekip: Malečnik 1, Malečnik 2, OZVVS Maribor, OZSČ Pekre, OZSČ Slivnica, Pobrežje in Ruperče, skupaj z 25 igralci. Zmagovalna ekipa je bila "Malečnik 1" z osvojenimi 17 točkami v postavi Slana Mirko, Šoštarič Denis in Tolič Mato, na 2. mesto se je uvrstila ekipa OZVVS Maribor, na 3. in 4. mesto sta si delili ekipi OZSČ Pekre in "Malečnik 2", 5. in 6. mesto sta si delili ekipi OZSČ Slivnica in Pobrežje, zadnje 7. mesto je zasedla ekipa Ruperč.

Kukovec Darko 3

Posamezno so se najboljše odrezali - 1. mesto je pripadlo Mirku Slani, sledila sta mu na 2. mestu Denis Šoštarič in na 3. mestu Mato Tolič - vsi iz ekipe "Malečnik 1".

Po končanem tekmovanju je bila podelitev pokalov in priznanj najboljšim, ki jih je podelil predsednik OZSČ MARIBOR - Jože Škof. Po podelitvi se je turnir nadaljev v druženju in obujanju spominov ob dobri malečniški kapljici - seveda brez slovenskega roštilja ni šlo.

02-06-2017 06:30:37 Andrej Klemenčič

Bilo je lepo. Čestitke zmagovalcem in vsem za udeležbo. Čestitke tudi organizatorju turnirja in seveda pripravljalcem zakuske.