Ogled prispevka

7. Antolinčev memorial

Četrtek, 18. maj 2017 10:37:06 - Mariborski šah

V soboto, 13. maja 2017, je na Prometni šoli v Mariboru potekal 7. memorialni šahovski turnir v spomin na Jožeta Antolinca, dolgoletnega predsednika ŽŠD Maribora in Judo kluba Železničar. Vse svoje življenje je posvetil športu, deloval je tudi v organih Športne zveze Maribor in bil dva mandata tudi član, podpredsednik UO Športne zveze Maribor, dobitnik Cizljeve plakete in srebrnega grba ter pečatnika mesta Maribor. Turnir so organizirali v okvirju 13. športne pomladi - Maribor - Železničarski šahovski klub Maribor, Šahovska sekcija DU Maribor Tabor in Prometna šola Maribor.

Turnirja se je udeležilo 39 tekmovalcev, pretežno iz mariborskih in okoliških šahovskih klubov. Turnir so igrali devet kol po švicarskem sistemu z deset minut razmišljanja po igralcu. Za manjšo udeležbo kot lani je verjetno botrovalo več istočasnih turnirjev - v Desterniku, Invalidske športne igre - Maribor, nekaj najboljših pa je tekmovalo na Madžarskem.

Kot smo napisali je turnir bil šahovski praznik Železničarskega šahovskega kluba ter se ga je udeležeilo ravno največ "železničarjev", ki so dosegli lepe rezultate. Prvo mesto je osvojil lanskoletni drugouvrščeni FM Peter Kokol iz ŽŠK, na drugo mesto se je uvrstil MK Franc Pešec iz Celjski ŠK, tretje mesto je zasedel veteran MK Karel Cojhter iz ŽŠK Maribor.

Lepe rezultat je dosegl tudi kadet ŽŠK z uvrstitvijo na 7. mesto Paoblo Mohr. Najboljša "šahovska dama" je tokrat bila mariborčanka wFM Narcisa Mihevc-Mohr na 6. mestu, sledila ji je wFM Lea Števanec na 11. mestu. Na 8. mesto se je uvrstil najstarejši enainosemdesetletni šahist Miloševič Bogoljub, na 34. mesto se je uvrstil najmlajši devetletni udeleženec turnira Gašper Drevenšek.

Trije prvo uvrščeni v skupnem seštevku so prejeli pokal. Zmagovalec se je vpisal na prehodni pokal, ki bo zapadel v trajno last ob trikratni zaporedni oz. petkratni izmenični osvojitvi. Spominske medalje so prejeli: najboljša šahistka, najboljši mladi šahisti do 12, 15 in 18 let in najboljši šahist iz vrste železničarjev ter trije najboljši šahisti veterani (U60). Vsi udeleženci turnija so prejeli plakete Športna pomlad 2017.

Fotografije je prispeval - Miran Drevenšek.