Ogled prispevka

Turnir pospešenega šaha Ptuj

Ponedeljek, 08. maj 2017 13:12:16 - Novice

Šahovsko društvo Ptuj je v soboto, 06.05 in nedeljo 07.05. 2017 organiziralo mednarodni odprti šahovski turnir v prostorih restavracije "Gastro" na Ptuju. Vzporedno sta potekala dva turnirja - "Turnir A" za tekmovalce z ELO > 1650 in "Turnir B" za igralce z ELO < 1650, igralo se je po sistemu švicar 7 kol z igralnim časom 30 min plus 30 sekund za partijo. Turnirja A se je udeležilo 23 tekmovalcev, turnija B pa 13 tekmovalcev.

Zmagovalec "Turnirja A" je FM Jernej Buzeti iz ŽŠK Maribor s 5,5 točkami sledita mu brata Tomazin - FM Aljoša s 5,5 in IM Žan s 5 točkami oba iz ŠK Impol Slovenska Bistrica. Na četrto mesto se je uvrstil MK Dušan Brinovec iz ŠK Žalec sledil mu je Igor Kragelj iz ŠK Komenda. Na turnirju so sodelovali tudi nekateri člani mariborskih šahovskih klubov - na 7. mesto se je z odlično igro uvrstil Tomaž Bajec iz ŠK Branika s 4.5 točkami, sledil mu je FM Peter Kokol - ŽŠK Maribor s 4 točkami in na 11. mestu perspektivni maladinec MK Kodric Tilen s 3.5 točkami, prav tako iz ŽŠK Maribor. Na zadnjem mestu srečamo novega tajnika ŠK Branika - Gorana Kruliča, ki mu je uspelo osvojiti vsaj eno točko. Na turnirju smo pogrešali več šahistov, ki se radi pritožujejo, da se na turnirjih igra samo hitropotezni šah.

Turnir B je bil namenjen najmlajšim - zmagala je petnajsletna Amalija Skok iz ŠD Ptuj s 6.5 točkami.