Ogled prispevka

Velikonočni turnir 2016

Sreda, 30. marec 2016 11:25:11 - Šah v Sloveniji

Na Velikonočni ponedeljek, 28. marca je v Osnovni šoli na Sladkem vrhu potekal 22. tradicionalni Velikonočni turnir v organizaciji šahovskega kluba Sladki Vrh. Kljub bolj skromnem nagradnem fondu kot prejšnja leta se je turnirja udeležilo 105 šahistov iz Slovenije, Hrvaške in Avstrije. Nosilec turnija je bil hrvaški GM Mladen Palac z ratingom 2611. Igrali so pospešen šah z enajst kol po sistemu švicar z igralnim časom 10 min na igralca.

Tudi tokrat so prva mesta osvojili gostje iz Hrvaške, ki občasno tudi igrajo za slovenske klube. Zmagovalec turnirja je bil GM Mladen Palac z 9 točkami, sledila sta mu GM Robert Zelčić in IM Zdenko Jušić vsak z 8,5 točkami. Na peto mesto se je presenetljivo uvrstil mlad perspektivni petnajstletni šahist MK David Brinovec iz ŠK Žalec. Lep plasma si je tudi zagotovil z dobro igro MK Matej Titan iz ŠD Radenska - Pomgrad in zasedel 7. mesto. Najboljša šahistka je bila s 30. mestom wFM Lea Števanec, najboljša senijorka pri 74 letih je bila na 87. mestu wM Košir Pavla iz ŠD Domžale.

Kako so se odrezali šahisti z mariborskega šahovskega parketa? Najboljšo uvstitev je dosegel na 15. mestu IM Krumpačnik Domen, sledijo mu na 18. mestu FM Kokol Peter, 24. MK Čretnik Urban, 26. M Mihevc Ivo, 37. MK Kodrič Tilen ter veterana 45. MK Špelec Darko in 47. Vizovišek Slavko - vsi iz ŽŠK Maribor, iz ostalih klubov naj omenimo na 38. mestu MK Žugaj Fjodora in 77. mestu senijora Zajšek Franca oba iz ŠK Branik Maribor ter na 43. mestu MK Kirbiš Milana iz ŠK Gambit Maribor.