Ogled prispevka

Ekipno evropsko prvenstvo 2019

Sobota, 16. november 2019 07:27:01 - Svet in šah

Slovenska moška reprezentanca je ekipno evropsko prvenstvo v šahu v Batumiju končala na 15., ženska pa na 17. mestu. Obe naši izbrani vrsti sta se uvrstili višje od ratinških izhodišč pred začetkom evropskega prvenstva v Gruziji, so sporočili iz Šahovske zveze Slovenije .

V moški konkurenci so zlato kolajno osvojili Rusi, srebrno Ukrajinci, bronasto pa Angleži. V konkurenci nežnejšega spola so odličje najbolj žlahtnega leska osvojile Rusinje, druge so bile Gruzijke, tretje pa Azerbajdžanke.

V ženski konkurenci so slovenske barve zastopale Lara Unuk, Lara Janželj, Ivana Hreščak, Monika Rozman in Teja Vidic, v moški pa Luka Lenič, Jure Borišek, Jure Škoberne, Matej Šebenik in Jan Šubelj. Selektor moške reprezentance je bil Matjaž Mikac, ženske pa Aljoša Grosar.

Slovenska moška reprezentanca je pred dvema letoma na ekipnem evropskem prvenstvu na Kreti osvojila 20., ženska pa 24. mesto.

Slovenija bo maja prihodnje leto v Radencih gostila posamično evropsko prvenstvo v šahu, jeseni 2021 v Portorožu pa še ekipno evropsko prvenstvo, kar bosta največji šahovski tekmovanji na slovenskih tleh po šahovski olimpijadi leta 2002 na Bledu.