Ogled prispevka

8. turnir UKM

Petek, 11. oktober 2019 10:06:34 - Mariborski šah

Univerzitetna knjižnica Maribor je v okviru »Študentskega oktobra 2019« organizirala že 8. šahovski turnir UKM, ki je potekal v četrtek, 10.10.2019, od 17. ure naprej v čitalnici ČUK. Udeležba na turnirju je bila brezplačna. Ob turnirju so pripravili tudi s sodelovanjem "Kulturno-gledališkega društva Reciklaža" predavanje o starosti slovenskega šaha - dr. Milanu Vidmarju.

Na turnirju je sodelovalo 42 tekmovalcev iz vseh starostnih in močnostnih kategorij - od mojsterskih kandidatov do čistih ljubiteljev šahovske igre. Lahko bi rekli pravo medgeneracijsko srečanje in šahovski praznik. Na turnirju so sodelovali tudi gostje iz Hrvaške, Francije, Rusije, Makedonije in BIH. Tekmovalci so se pomerili v tekmovanju z igranju sedmih kol z igralnih časom 10 minut razmišljanja po igralcu.

Po odigranih sedmih kolih je zmagal Ptujčan mojsterski kandidat Andraž Šuta - ŠD Ptuj, drugo mesto si je priboril mojsterski kandidat dr. Simon Špacapan, na tretjem mestu mu je sledil Čakovčan Darko Šardi. Najboljša ženska tekmovalka je bila štirinajstletna Doroteja Drevenšek, ki je zasedla 23. mesto.

Najstarejši tekmovalec je bil z 77 leti - Alfred Gunšek iz ŠD Fram se je uvrstil na 18. mesto, najboljši kadet pa Nik Javornik, ki se je s 4 točkami uvrstil na 11. mesto, najmlajši tekmovalki - osem let stari - sta bili Ana in Marija Časar iz Bogojine in sta z 1,5 točkami zasedli zadnja dva mesta.

Organizatorka turnirja Bernarda Kores, drugo uvrščeni - dr. Simon Špacapan in sodnik Branko Vadlja.

Najboljši na turnirju so dobili priznanja in knjižne nagrade, za osvojeno prvo mesto pa so podelili prehodni pokal UKM. Turnir je brez zapletov korektno vodil mednarodni šahovski sodnik Branko Vadlja.