Ogled prispevka

Zmagovalci ŠKL 2018 - 2019

Nedelja, 30. junij 2019 10:11:13 - Mariborski šah

Seveda vemo, glasi odgovor, to je Osnovna šola Angela Besednjaka, ki je letos ponovno, zelo prepričljivo z osvojenimi 2320 točkami, za kar 545 točk prednosti pred drugouvrščeno šolo, osvojila prvo mesto med 48-imi sodelujočimi osnovnimi šolami.

Točke za to izjemno uvrstitev so dali seštevki prvih treh najboljših tekmovalk/tekmovalcev v kategorijah do 15, 12 in 9 let. Za osnovno šolo Angela Besednjaka so se zvrstile OŠ Šmarje pri Jelšah, Tabor I in mnoge druge šahovsko prepoznane osnovne šole vse do 48. mesta.

Pri tem velja izpostaviti, da so k izjemni uvrstitvi OŠ Angela Besednjaka odločilno prispevali, ali pa dosegli bogato bero točk naslednji učenci, med katerimi so kar štirje nosilci medalj in najvišjih mest:
- Doroteja Drevenšek, ki je dosegla 1. mesto absolutno do 15 let,
- Gašper Drevenšek, Dorotejin brat, ki je dosegel 1. mesto v skupni razvrstitvi do 12 let,
- Rebeka Koler, ki je osvojila 1. mesto med dekleti in 6. mesto absolutno do 9 let,

- Zala Casar, ki je osvojila 2. mesto med dekleti do 15 let in 7. mesto absolutno,
- Rene Nikl, 9. mesto absolutno do 9 let,
- Matic Smaka, 13. mesto absolutno do 12 let,

Točke so osvojili še: Jakob Daić, Dorian Šober, Nikola Petrovič, Gal Blažič, Luka Bombek in Timon Kikec.

Tudi na zadnjem, 6. turnirju, so učenci OŠ Angela Besednjaka ponovno dosegli naslednje odlične uvrstitve. Med njimi izstopajo