Ogled prispevka

2. turnir Poletje v GT

Nedelja, 19. avgust 2018 13:22:20 - Mariborski šah

V soboto dopoldan, 18.08.2018, se je v Gostilni Tabor za popestritev poletnih dni nadaljeval ciklus šahovskih turnirjev "Poletje v Gostilni Tabor". Turnirja se je udeležilo 19 tekmovalcev - pretežno iz mariborskih klubov. Na turnirju so igrali dvanajst kol po švicarskem sistemu z igralnim časom 5 min na igralca.

Prvo mesto je ponovno osvojil šahovski mojster Danilo Kajnih iz ŽŠK Maribor s 7 točkami, na 2. mestu mu je sledil Darko Šardi z 10.5 točkami, 3. mesto si je priboril MK Simon Špacapan iz ŠK Impol Slovenska Bistrica. Komaj na 4. mestu najdemo Danila Koržeta iz ŠD Fram, na 5. mesto se je presenetljivo uvrstil Peter Marinko iz ŠD Šentjur. Najboljša ženska šahistka wFM Lea Števanec je zasedla 7. mesto.

Naj na tem mestu še enkrat omenimo, da je MK Danilu Kajnihu bil priznan za zasluge in tudi osvojen slovenski rating naziv nacionalnega mojstra šaha (M) - čestitamo! Ob koncu turnirja so bile podeljene priložnostne praktične nagrade za najboljše.

Naslednji turnir bo v soboto, 25.8.2018 ob ob 9:30 uri, švicarski sistem 9 kol, igralni čas 10 min.