Ogled prispevka

2. turnir Poletje v GT

Nedelja, 12. avgust 2018 12:40:25 - Mariborski šah

V soboto dopoldan, 11.08.2018, so v Gostilni Tabor za popestritev poletnih dni organizirali šahovski turnir "Poletje v Gostilni Tabor". Turnirja se je udeležilo kar 21 tekmovalcev - pretežno iz mariborskih klubov. Na turnirju so igrali devet kol po švicarskem sistemu z igralnim časom 10 min na igralca.

Prvo mesto je osvojil šahovski mojster Danilo Kajnih iz ŽŠK Maribor s 7 točkami, na 2. mestu mu je sledil Danilo Korže s 6,5 točkami, 3. mesto si je priboril MK Karl Cojhter iz ŽŠK Maribor. Komaj na 4. mestu najdemo MK Simona Špacapana iz ŠK Impol Slovenska Bistrica, na 5. mesto se je presenetljivo uvrstil Bogdan Makavei. Najboljša ženska šahistka wFM Lea Števanec je zasedla komaj 9. mesto. Najmlaša tekmovalca sta tokrat bila Nik Javornik na 12. mestu in devetletna sestra Lina Javornik na 21. mestu. Naj na tem mestu omenimo, da je MK Danilu Kajnihu bil priznan za zasluge in tudi osvojen slovenski rating naziv nacionalnega mojstra šaha (M) - čestitamo! Ob koncu turnirja so bile podeljene priložnostne praktične nagrade za najboljše.

Naslednji turnir bo v soboto, 18.8.2018 ob 9.30 uri - 12 kol, igralni čas: 5 min.