Ogled prispevka

Tradicionalni turnir Ptuj Open

Petek, 10. avgust 2018 12:24:38 - Šah v Sloveniji

Na Ptuju se odvija tradicionalni open v organizaciji Šahovskega društva Ptuj in Šahovske akademije BMP. Nastopa 20 igralcev, med njimi IM Domen Krumpačnik in FM Marjan Črepan. Povprečni Fide rating je 1819. Turnir bo potekal od 7.8. do 15.8.2018 v Hostelu Kurent v Ptuju. Na turnirju se igra standardni šah po sistemu švicar, 9 kol, 100 minut /40 potez + 40 minut + 30 sekund/potezo.

V 3. krogu so se partije na prvih petih šahovnicah končale z remiji. Prva favorita, Krumpačnik (2346) in Črepan (2298), sta se tako drugič zapovrstjo morala zadovoljiti z delitvijo točk. Ni več stoodstotnega igralca. Na vrhu so David Murko, Roman Rozman in Luka Šolmajer, zbrali so po 2,5 točke.

Danes je 4. krog. Med seboj se bosta pomerila Krumpačnik in Črepan. Začetek partij je ob 16.30.

V 5. krogu je Luka Šolmajer na prvi šahovnici ugnal Sergeja Ačimoviča in sam prevzel vodstvo. Marjan Črepan in David Murko sta remizirala. Domen Krumpačnik je premagal Romana Rozmana in naposled le napovedal naskok na vrh. V 6. krogu se bo pomeril z vodilnim Šolmajerjem.

Končan je Ptujski open, na katerem je sodelovalo 20 igralcev. Po dramatičnem razpletu v zadnjem krogu je slavil Luka Šolmajer.

Pred zadnjim krogom je najbolje kazalo domačemu adutu Davidu Murku, ki je bil na čelu lestvice, bil pa je tudi še brez poraza. Pomeril se je z obetavnim Kočevcem Sergejem Ačimovičem in ta je bil presenetljivo uspešnejši. Murkov poraz je izkoristil Luka, dobil Sergejevega starejšega brata Vasjo in osvojil Open.

Pod pričakovanji sta turnir končala glavna favorita Domen Krumpačnik in Marjan Črepan, ki sta osvojila četrto in tretje mesto. Družbo jima dela z zbranimi šestimi točkami Sergej Ačimovič.