1. INDIVIDUALNO EVROPSKO PRVENSTVO - Pospešeno

2. PRVAK EVROPSKEGA PRVENSTVA - Pospešeno

3. INDIVIDUALNO EVROPSKO PRVENSTVO - Hitropotezno
- tri kategorije: manj kot 10, pod 14 in manj kot 18, ločeno za dečke in dekleta
- 9 krogov po švicarskem sistemu, 3 minute + 2 sec na igralca

4. EVROPSKO PRVENSTVO V REŠEVANJU ŠAHOVSKIH PROBLEMOV
- tri kategorije: U10, U14 in U18, posebej za dečke in deklice

Če nekatere kategorije nimajo potrebnega števila udeležencev, ima organizator pravico združiti dve kategoriji ali spremeniti sistem konkurence.

Razpored tekmovanja:
31.julij Prihod tekmovalcev
1. avgust 09:30 Tehnični sestanek
10:00 Opening ceremony
11:00 – 13:00 Pospešeno ind. (runda 1-2)
16:00 – 19:00 Pospešeno ind. (runda 3-5)
2. avgust 10:00 – 13:00 Pospešeno ind. (runda 6-8)
16:00 – 17:00 Pospešeno ind. (rounda 9)
18:00 – 20:00 Reševanje problemov
3. avgust 10:00 – 14:00 Pospešeno ekipno (runda 1-4)
16:30 – 20:30 Pospešeno team (runda 5-7)
4. avgust 10:00 – 13:00 Hitropoteznoiturnir (1-5)

Komentar ŠZS:
Tri odličja naših na Evropskem prvenstvu za mlade v pospešenem šahu!
Dekleta so se odlično odrezala, v kategoriji do 18 let je bila Monika Rozman druga. Srebrno medaljo je osvojila tudi Vesna Mihelič (do 12 let), bronasta pa je Nuša Hercog (do 16 let). Čestitke!

Na Evropskem mladinskem prvenstvu v pospešenem in hitropoteznem šahu v romunski Oradei nas še naprej razveseljujejo naša dekleta. Na ekipnem tekmovanju so naše zasedle prvi dve mesti. Po izredno razburljivem zaključku sta evropski prvakinji postali Zala Urh in Nuša Hercog. Z enakim številom točk a slabšim dodatnim kriterijem sta na drugem mestu končali Monika Rozman in Ivana Hreščak. O veliki izenačenosti zgovorno priča podatek, da so imele enako število točk tudi tretjeuvrščene Poljakinje. V zmagovalni ekipi je blestela Zala Urh, ki je v sedmih partijah oddala vsega pol točke, medtem ko je za drugo uvrščeni odlično igrala predvsem Ivana Hreščak s šestimi točkami. Prijetno je presenetila tudi B ekipa mladincev s 5. mestom. Prvenstvo se jutri zaključuje še s posamičnimi tekmovanji v hitropoteznem šahu.