Ogled prispevka

Dularjev memorial

Ponedeljek, 11. junij 2018 19:26:35 - Mariborski šah

V nedeljo, 10. junija je bil na sporedu še zadnji dogodek tridnevnega šahovskega praznika v Mariboru. V hotelu Habakuk pod Pohorjem je bil hitropotezni turnir v spomin na prizadevnega in vsestranskega šahovskega delavca in dolgoletnega člana ŽŠK Maribor Maksa Dularja. Udeležilo se ga je kar 99 šahistov iz Slovenije, Hrvaške, Srbije, Bosne in Hercegovine, Avstrije in Luksemburga. Šahisti so odigrali po petnajst partij, vsak pa je imel v partiji na voljo tri minute in dve sekundi časa za razmišljanje na potezo.

Otvoritev turnirja


Končni vrstni red: 1. Robert Markuš (Srbija) velemojster, član ŠK Ljubljana 12,5 točke, 2. Adrijan Mihaljčišin (Slovenija) velemojster, član ŽŠK Maribor 12, 3. Milan Mrdja (Hrvaška) mednarodni mojster 11, 4. Bernard Perič (Slovenija) MK, član ŠK Zagorje ob Savi 10,5, 5. Hrvoje Stević (Hrvaška) velemojster, član ŠD Vrhnika 10,5.


Rk. SNo Name Typ FED Rtg TB1 rtg+/-
1 1 GM Markuš Robert SRB 2609 12,5 1,8
2 3 GM Mihalčišin Adrian S50 SLO 2474 12,0 42,4
3 6 IM Mrdja Milan S50 CRO 2420 11,0 32,6
4 35 MK Perič Bernard SLO 2101 10,5 65,6
5 2 GM Stevič Hrvoje CRO 2583 10,5 -22,6
6 11 IM Hrešč Vladimir S65 CRO 2363 10,0 17,2
7 10 FM Vidovic Sasa CRO 2365 10,0 14,2
8 13 IM Mazi Leon S50 SLO 2335 10,0 11,4
9 16 IM Biti Ozren CRO 2308 10,0 1,8
10 4 GM Sveshnikov Evgeny S65 RUS 2474 9,5 -13,8
11 26 FM Buzeti Jernej SLO 2225 9,5 50,4
12 8 IM Rogulj Branko S65 CRO 2403 9,5 -8,2
13 22 IM Barskij Vladimir RUS 2247 9,5 33,2
14 28 Jurkovič Ante S50 CRO 2203 9,5 21,8
15 24 MK Brinovec Dušan SLO 2241 9,5 37,0
16 25 FM Sadilek Peter AUT 2231 9,5 -10,4
17 14 IM Alvir Aco S50 AUT 2330 9,0 20,8
18 30 CM Brinovec David U18 SLO 2166 9,0 74,8
19 7 IM Sakelšek Tadej SLO 2412 9,0 -41,4
20 12 IM Krumpačnik Domen S50 SLO 2338 9,0 -17,8
21 23 FM Vernacki Srdjan CRO 2243 9,0 -21,2
22 74 I Juvan Jaka U18 SLO 1459 9,0 147,6
23 17 FM Ebner Hubert S50 AUT 2291 9,0 -41,0
24 27 FM Poecksteiner Johann S50 AUT 2213 9,0 -22,8
25 67 MK Brilej Jaka U16 SLO 1726 9,0 97,0
26 9 IM Jušič Zdenko CRO 2370 8,5 -39,4
27 20 FM Krebs Johann S50 AUT 2258 8,5 -8,4
28 32 MK Virtič Franc Ml. S50 SLO 2152 8,5 3,8
29 29 FM Simič Dragan SLO 2191 8,5 -19,2
30 18 FM Perhinig Robert AUT 2286 8,5 -27,2
31 33 Bender Ivan CRO 2126 8,5 -12,8
32 75 MK Kajnih Danilo S65 SLO 0 8,5
33 34 WMK Skuhala Barbara SLO 2125 8,5 -11,8
34 72 II Gabrijan Timotej U18 SLO 1535 8,5 127,6
35 15 IM Bakalarz Mietek S50 LUX 2323 8,0 -53,4
36 36 MK Cojhter Karl S65 SLO 2077 8,0 -2,2
37 21 MK Ule Evald S65 SLO 2252 8,0 -57,4
38 19 MK Novak Ratko CRO 2260 8,0 -47,4
39 31 Nadarevic Hasib BIH 2153 8,0 -44,0
40 52 I Ribič Marjan S50 SLO 1956 8,0 -20,6
41 42 WIM Mar Karmen SLO 2037 8,0 22,6
42 79 I Kusič Dalibor SLO 0 8,0
43 94 Ramšak Denis U20 SLO 0 8,0
44 50 Horvath Reka AUT 1963 8,0 -2,0
45 38 MK Kirbiš Milan S50 SLO 2050 8,0 -28,0
46 43 I Rajković Radiša S50 SLO 2035 7,5 -5,0
47 55 M Sorčnik Franc S65 SLO 1934 7,5 42,8
48 59 II Križe Aleš SLO 1891 7,5 50,6
49 76 MK Ramšak Igor SLO 0 7,5
50 51 MK Kodrič Tilen U20 SLO 1960 7,5 11,2
51 37 I Podržaj Ivo S50 SLO 2059 7,5 -29,8
52 61 Žvarc Tomaž SLO 1839 7,5 18,8
53 46 Lovrinovic Christian AUT 2001 7,5 -40,2
54 78 I Adam Miroslav SLO 0 7,5
55 48 IV Šoštarič Denis SLO 1997 7,5 -27,6
56 40 I Virtič Samo S50 SLO 2042 7,5 -46,0
57 44 Teuschler Hugo S50 AUT 2032 7,0 -10,8
58 53 II Vizovišek Slavko S65 SLO 1942 7,0 8,6
59 49 Mujacic Haris BIH 1983 7,0 -32,6
60 45 MK Kodrič Vladimir S50 SLO 2026 7,0 -15,8
61 41 MK Habjanič Avgust S65 SLO 2041 7,0 -39,8
62 63 WFM Orel Mušič Simona S50 SLO 1791 7,0 -5,0
63 57 Gutmann Alois AUT 1920 7,0 -18,8
64 86 II Merc Niko SLO 0 7,0
65 56 Rodic Toma S50 CRO 1931 7,0 -3,2
66 64 Kahr Johannes AUT 1790 7,0 -2,8
67 87 II Prevolšek Miha SLO 0 6,5
68 47 I Šardi Darko CRO 2000 6,5 -26,4
69 39 Kelemen Miljenko S50 CRO 2048 6,5 -42,8
70 58 Katalenič Mirko S50 SLO 1904 6,5 -23,6
71 54 Flandija Zvonko S50 SLO 1938 6,5 -9,8
72 68 Filipovič Dragan S65 SLO 1673 6,5 27,6
73 96 Srebre Beno S50 SLO 0 6,5
74 60 I Zajšek Franc S65 SLO 1860 6,5 4,6
75 69 III Selišek Leon S50 SLO 1667 6,5 -13,6
70 Bytyqi Kujtim AUT 1657 6,5 -11,4
77 99 I Lazar Štefan S65 SLO 0 6,5
78 73 II Mohr Pablo U18 SLO 1528 6,0 59,2
79 83 II Drevenšek Miran SLO 0 6,0
80 66 III Zvekič Hajrudin S50 SLO 1747 6,0 -8,0
81 80 I Šeško Marijan S65 SLO 0 6,0
82 84 II Javornik Nik U12 SLO 0 6,0
83 65 II Kužner Ciril S50 SLO 1783 6,0 -5,0
84 82 II Drevenšek Doroteja U14 SLO 0 6,0
85 85 II Menciger-Kocbek Nino U14 SLO 0 5,5
86 93 Močnik Darko SLO 0 5,5
87 81 II Centrih Aleks U12 SLO 0 5,5
88 98 IV Varga Tomaž U16 SLO 0 5,5
89 90 III Strniša Blaž U16 SLO 0 5,5
90 5 IM Diermair Andreas AUT 2421 5,0 -34,8
91 97 Červek Roškarič Erik U16 SLO 0 5,0
92 71 Vidonja Vlado S65 SLO 1583 5,0 -21,2
93 92 Kodrič Gašper U14 SLO 0 5,0
94 62 Preložnik Jure SLO 0 5,0
95 77 MK Šoštarič Marko SLO 0 4,5
96 95 Simič Pušnik Vito U14 SLO 0 4,0
97 89 III Casar Izidor U10 SLO 0 3,5
98 88 II Šertel Ivan S65 SLO 0 3,0
99 91 Casar Zala U14 SLO 0 3,0

Zaključek in podelitev nagrad

Objava na Facebooku - avtorja: Barbare Kaukler

Rezultati turnirja...

Ocena:   Ogledov: 232  Dodal:Urednik

  5 najvišja ocena!

Vaša mnenja:

 Trenutno ni dodanih mnenj!

Dodaj mnenje:

Vzdevek: E_mail:
Mnenje:
*Vsa polja so obvezna!

Vse obiskovalce naprošamo, da ob pisanju sporočil in mnenj upoštevajo pravila lepega vedenja! Za neprimerno vsebino poslanih sporočil lastnik spletnega mesta ne odgovarja, takšna sporočila bomo brisali!