Ogled prispevka

8. memorial Jože Antolinc

Ponedeljek, 21. maj 2018 10:52:02 - Mariborski šah

V soboto, 19. maja 2018, je na Prometni šoli v Mariboru potekal 8. memorialni šahovski turnir v spomin na Jožeta Antolinca, dolgoletnega predsednika ŽŠD Maribora in Judo kluba Železničar. Vse svoje življenje je posvetil športu, deloval je tudi v organih Športne zveze Maribor in bil dva mandata tudi član, podpredsednik UO Športne zveze Maribor, dobitnik Cizljeve plakete in srebrnega grba ter pečatnika mesta Maribor. Turnir so organizirali Železničarski šahovski klub Maribor, Šahovska sekcija DU Maribor Tabor in Prometna šola Maribor.

Turnirja se je udeležilo 40 tekmovalcev, pretežno iz mariborskih in okoliških šahovskih klubov. Turnir so igrali devet kol po švicarskem sistemu z deset minut razmišljanja po igralcu.

Kot smo napisali je turnir bil šahovski praznik Železničarskega šahovskega kluba ter se ga je udeležeilo ravno največ "železničarjev", ki so dosegli lepe rezultate. Prvo mesto je osvojil lanskoletni drugouvrščeni MK Franc Pešec iz Celjski ŠK, na drugo mesto se je uvrstil Franc Mithans, tretje mesto je zasedel veteran MK Karel Cojhter iz ŽŠK Maribor.

Lep rezultat je dosegl tudi kadet ŽŠK Paoblo Mohr z uvrstitvijo na 4. mesto. Najboljša "šahovska dama" in edina je tokrat bila devetletna Lina Javornik iz ŽŠK Maribor na zadnjem mestu. Udeležeba šahistk bi bila večja, če ne bi na isti dan potekala kar dva tekmovanja - DP ženske ekipno in 1. ekipna liga v Murski Soboti. Na 26. mesto se je uvrstil najstarejši dvainosemdesetletni šahist Miloševič Bogoljub, na 18. mesto se je uvrstil najmlajši enajstletni udeleženec turnirja Nik Javornik iz ŽŠK Maribor.

Trije prvo uvrščeni v skupnem seštevku so prejeli pokal. Zmagovalec se je vpisal na prehodni pokal, ki bo prešel v trajno last ob trikratni zaporedni oz. petkratni izmenični osvojitvi. Spominske medalje so prejeli: najboljša šahistka, najboljši mladi šahisti do 12, 15 in 18 let in najboljši šahist iz vrste železničarjev ter trije najboljši šahisti veterani (U60).