Ogled prispevka

4. mednarodni turnir Destrnik

Nedelja, 13. maj 2018 10:31:10 - Šah v Sloveniji

V počastitev občinskega praznika občine Destrnik v Slovenskih goricah je v soboto, 12. maja Šahovsko društvo Desternik organiziralo 4. mednarodni šahovski turnir. Turnir je potekal v Volkmerjevem domu kulture na Janežovskem vrhu, Desternik. Turnirja se je udeležilo 34 tekmovalcev pretežno s štajerskega konca, nekaj tekmovalcev je bilo tudi iz sosednje Hrvaške. Favovorit turnirja je bil mednardni mojster Žan Tomazini iz Slovenske Bistrice. Turnir so igrali po švicarskem sistemu 9. kol z igralnim časom 7 min + 3sek / potezo.

Letos je zmagal mariborčan IM Domen Krumpačnik z 8 točkami, ki mu je eno točko odbil lansko letni zmagovalec turnirja FM Jernej Skuhala iz ŠD Radenska - Pomgrad, ki se je letos moral zadovoljiti z 2. mestom, na tretje mesto se je urstil IM Žan Tomazini. Na 4. mesto se je uvrstil Ptujčan MK David Murko, ki mu je na 5. mestu sledil MK Luka Skuhala. Visoko se je uvrstil Denis Šoštarič "cugeraš" iz ŠK Malečnik, ki je zasedel 6. mesto.

Še nekaj uvrstitev iz mariborskega konca 9. Kopše Jožef in 12. Špelec Darko oba iz ŠK Branik, 29. Drevenšek Miran iz ŽŠK Maribor.

Letos smo na turnirju pogrešali mladince in ženske tekmovalke. Možni vzrok je v denarnih nagradah, ki so bile podeljene samo za uvrstitve od 1. do 6. mesta.