Ogled prispevka

Evropsko žensko prvenstvo 2018

Petek, 20. april 2018 10:36:15 - Svet in šah


Na Slovaškem se je zaključilo žensko evropsko prvenstvo. Nova šampionka je Rusinja Valentina Gunina, srebro je pripadlo Gruzijki Nani Dzagnidze, bron pa nekdanji svetovni prvakinji, Ukrajinki Ani Ušenini.



Ženski EP 2018 - končno stanje
Rk.SNo-NameFEDRtgIPts. TB1 TB2 TB3 TB4 wwew-weKrtg+/-
14GMGunina ValentinaRUS25079072.576.5238997.11.91019
23GMDzagnidze NanaGEO25078074.580.5241786.831.171011.7
324GMUshenina AnnaUKR2422807478.5239385.892.111021.1
417IMAtalik EkaterinaTUR2452806771.5234287.060.94109.4
58GMStefanova AntoanetaFID2479806671238286.931.071010.7
613IMPaehtz ElisabethGER2468806670.5235787.110.89108.9
765WGMKulon KlaudiaPOL23198065.569237284.583.421034.2
838WIMShuvalova PolinaRUS2389806568.5240385.272.731027.3
95WGMGoryachkina AleksandraRUS24957.50697423607.57.450.05100.5
1036IMMammadzada GunayAZE23927.5067.572.524247.55.012.492049.8

Laura Unuk je z zmago v zadnji partiji osvojila odlično 16. mesto in le za dve mesti zgrešila uvrstitev na ženski SP. V uteho ji ostaja osvojitev naslova velemojstrice. Prislužila si je kar 47,8 točk novega ratinga. Rezultat Unukove je zagotovo eden največjih dosežkov slovenskega ženskega šaha nasploh.

Petra Kejžar in Teja Vidic sta osvojili po 3,5 točke.

Končni rezultat za Slovenijo
SNo-NameRtgIFED1234567891011Pts.Rk.Krtg+/-
57WIMUnuk Laura2329SLO101101110017162047.8
110WFMVidic Teja2176SLO0100011000½3.513320-39.6
130-Kejzar Petra2071SLO10001001½003.5132206.8

Rezultati prvenstva


Ocena:   Ogledov: 539  Dodal:Urednik

  5 najvišja ocena!

Vaša mnenja:

 Trenutno ni dodanih mnenj!

Dodaj mnenje:

Vzdevek: E_mail:
Mnenje:
*Vsa polja so obvezna!

Vse obiskovalce naprošamo, da ob pisanju sporočil in mnenj upoštevajo pravila lepega vedenja! Za neprimerno vsebino poslanih sporočil lastnik spletnega mesta ne odgovarja, takšna sporočila bomo brisali!