Ogled prispevka

Evropsko prvenstvo 2017 - Minsk

Nedelja, 11. junij 2017 18:28:11 - Svet in šah

Evropsko prvenstvo, Minsk, 30. 5. – 10. 6. 2017. V Minsku (Belorusija) se je odvijalo evropsko posamično prvenstvo. Nastopilo kar 175 igralcev in igralk z velemojstrskim naslovomod skupno 397 tekmovalcev, med njimi deveterica iz kluba 2700. Prvi nosilec je bil Čeh David Navara. Sodelovala sta tudi Luka Lenič in Aleksander Beljavski.

V soboto 10. junija, se je v Minsku končalo letošnje Evropsko šahovsko prvenstvo v šahu. Na prvenstvu je nastopalo 397 tekmovalcev iz "evropskih" držav.

Po enajstih krogih je povsem zasluženo naslov evropskega prvaka osvojil dokaj neznani ruski velemojster Maxim Matlakov (2714), ki je zbral 8,5 točk.

Prav toliko točk sta zbrala 2. in 3. uvrščeni Gruzijec Baadur Jobava (2713) in spet Rus Vladimir Fedoseev (2690). Sledijo jim Nemec Daniel Fridman, Bolgar Ivan Cheparinov (2688) in drugi.

Med najboljše šahiste v Evropi (med 50 prvih) se je uvrstil 29-letni Luka Lenič (2641), najboljši slovenski velemojster in bivši svetovni mladinski šahovski prvak, ki je neporažen zbral 7,5 točk in se uvrstil na 28. mesto.

V zadnjem krogu mu je uspelo s črnimi figurami ustaviti močan napad armenskega velemojstra Sergeja Movsiseana (2680), ki je za njim zaostal kar sedem mest.

Aleksander Beljavski, ki bo letos decembra dopolnil 67 let, je osvojil 5,5 točk, in sicer pet zmag, kar pet porazov in en sam remi. Naš “Belja” je res borben šahist, najboljši zgled vsem našim mladim šahistom in šahistkam …