- Giri pred vrati kluba 2800
- B-turnir: Kovaljev z naskokom
br>

Magnus Carlsen

Končan je tradicionalni šahovski spektakel v nizozemskem Wijk aan Zeeju. Minil je v znamenju izjemnega nastopa svetovnega prvaka Magnusa Carlsena, ki je vnovič dokazal, da šahovske krone ne nosi po naključju. Navzven je takoj viden dokaz njegove sijajne igre je izboljšan ratingza skoraj deset točk. Vse to pa bo potrdil tudi ogled partij, ki so vse po vrsti biser pri biseru, prava biserna ogrlica. Skorajda ni bilo partije, da nebi žrtvoval. Vsakokrat je odločno igral na zmago in dobival pozicije, ki so bile na pogled prave misije nemogoče.

Dostojen Magnusov konkurent skozi ves turnir je bil domači adut Anish Giri. Anish je povsem ovrgel neslavni sloves "kralja remijev". Nanizal je kar pet zmag, predvsem s črnimi, ter končal na drugem mestu s pol točke zaostanka za svetovnim prvakom. Rating si je popravil kar za 14 točk in pristal na robu kluba 2800 (2797,3 točke). S svojimi nastopi so lahko zelo zadovoljni tudi Nepomniašči, Anand, Shankland in Vidit.

Na B-turnirju je slavil Vladislav Kovaljev, ki je prve zasledovalce, Esipenka, Gleduro in Čigajeva, pustil za seboj kar za poldrugo točko. Kovaljev je "vstopil" v klub 2700.
 Sobota, 26. januar 2019 10:01:57
Hit open, Nova Gorica, 25. – 31.01.2019
Začetek v Novi Gorici

- Skupno 161 nastopajočih
- Zmaga Marchesicha
- Danes dva kroga

V Novi Gorici se je pričel 24. HIT open, najpomembnejši slovenski odprti turnir. Na A-turnirju nastopajo 104 igralci, med njimi deset velemojstrov. Prvi nosilec je Hrvat Zdenko Kožul, ki je v lovu na četrto zvezdico. Na B-turnirju sodeluje 57 igralcev.

V uvodnem krogu je velika večina favoritov zmagala, med njimi prvi favorit Zdenko Kožul ter Slovenci Matej Šebenik, Aleksander Beljavski in Marko Tratar.

Med velemojstri ni najbolje začel Hrvat Nenad Ferčec, ki je samo remiziral proti FIDE mojstrici Li Yunshan. Preveč zadovoljen ne more biti niti Danijel Beletič, ki se je moral zadovoljiti s polovico točke proti italijanskemu amaterju.

Danes (sobota) sta dva kroga, z začetkom ob 10.00 in 17.00.

Rezultati turnirja...

Petek, 18. januar 2019 11:01:09
Gibraltar, 22.01. do 31.01.2019
Gibraltar International Chess Festival 2019

V torek, 22. januarja, se pričenja nov super spektakel, trdicionalni šahovski festival na Gibraltarju. Na A-turnirju je prijavljenih kar 14 igralcev iz kluba 2700, prvi nosilec je Francoz Maxime Vachier-Lagrave. Na listi je tudi slovenski mednarodni mojster Žan Tomazini. Na B-turnirju bo nastopil Simon Špacapan. Na turnirju je bogat nagradni sklad. Prvo mesto prinaša kar 25.000 funtov (27.600 evrov).

Torek, 15. januar 2019 08:01:48
Wijk aan Zee, 12. – 29.01.2019
Tata Steel 2019

V teku je tradicionalni spektakel Tata Steel v nizozemskem Wijk aan Zeeju. Na A turnirju nastopajo trije iz kluba 2800 (Carlsen, Mamedžarov in Ding Liren), ob njih pa še Giri, Kramnik, Anand in mnogi drugi svetovni asi. Močan je tudi B turnir, na katerem ima najvišji rating Anton Korobov (2697).

Odigran je 3. krog. Jan Nepomniašči je v ruskem derbiju ugnal Vladimirja Kramnika. Slednji je v sicer podrejneem položaju prezrl preprosto matno grožnjo in izgubil damo.

Spletna stran turnirja...

Petek, 28. december 2018 10:12:24
28.12.2018, Koper: Pokal šahovskegaportala ICP
Nocoj novoletni turnir v Rampinu

- Pozor! Začetek ob 18.uri
- Atraktivna konkurenca

Danes (petek) je v koprskem Rampinu zdaj že tradicionalni turnir za pokal šahovskega portala ICP, ki bo hkrati zaključni turnir letošnje serije Rampin. Vabimo vas k prijavi, saj je prostor omejen na 25 igralcev. Zmagovalec bo prejel pokal.

Pozor! Začetek turnirja je izjemoma že ob 18.uri.

Razpis in prijave

Četrtek, 20. december 2018 11:12:21
London Chess Classic, 11. – 17. december 2018
Zmagovalec Hikaru Nakamura

Hikaru Nakamura, zmagovalec "Londona" ter serije Grand Chess Tour, Caruani tretje mesto.

V Londonu se je zaključil tradicionalni London Chess Classic. V finalnem obračunu je Hikaru Nakamura dobil Maximea V. Lagravea.

V dvoboju za tretje mesto pa je bil Fabiano Caruana boljši od Levona Aronjana.

Nagradni sklad na turnirju je znašal kar 300.000 dolarjev. Nakamura je zaslužil 120.000, V. Lagrave 80.000, Caruana 60.000 in Aronjan 40.000 dolarjev.

Londonski turnir je bil hkrati finalni turnir serije Grand Chess Tour. Končni zmagovalec je tako Hikaru Nakamura.

Uradna stran London chess classic...

Nedelja, 16. december 2018 17:12:01
Ljubljana: Državna liga Slovenije 2018, finale
Prvak je ŽŠK Maribor

Končana je letošnja državna liga. V derbiju prvenstva sta se v zadnjemkrogu pomerila vodilni ŽŠK Maribor in drugouvrščena Ljubljana. Mariborčani sobili boljši in zmagali s 4-2. Odločilni točki sta prispevala Oleksijenko, kije ugnal Leniča, ter Sakelšek, ki je premagal Lauro Unuk. Mariborčani soprvaki zasluženo, dobili so namreč vseh devet dvobojev. Tretje mesto so zasedli pravtako Mariborčani iz ŠK Branika.

Iz lige izpadeta Nova Gorica in Vrhnika, obe v zahodno prvo ligo. Posledično iz prve lige izpadeta Jesenice in ilirskobistriški Rimex.

Rezultati lige na ŠZS

Nedelja, 09. december 2018 11:12:41
Naomi bar, Maribor, 7.12.2018
VEČERNI TURNIR DAVIDU BRINOVCU

ŠK Branik je v Mariboru pripravil tradicionalni večerni cug, ki je bil hkrati 2. memorial Franca Virtiča st.. Nastopilo je 65 igralcev, odigranih pa je bilo kar 29 krogov 5-minutnega šaha.

Zmagal je David Brinovec pred Ratkom Novakom in Luko Skuhalo. Najboljša šahistka je bila Barbara Skuhala na visokem 6. mestu. Spektakel je podprlo Prevozništvo Joco d.o.o..

Izbira strani: Strani/stran: 24/1 |< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >|